Наслідки подій 4 жовтня для компанії Фейсбук
- Roman Shaban
- 11 жовт. 2021 р.
- Читати 2 хв

Як вже йшлося на сайті, про системний збій, якого зазнав Фейсбук 4 жовтня існує багато різних думок. Багато хто, вбачає в тому, що сталося слабкість компанії. Засоби масової інформації, один наперед одного публікують та оновлюють поточну інформацію. Противники обливають соц-мережу "брудом".
Проте аналізуючи численні повідомлення в новинах, як не дивно, відразу можна помітити певну "однобокість" та поверхневість висвітлення ситуації. Наприrлад немає об'єктивного та різностороннього аналізу справжніх наслідків того, що відбулося 4 жовтня для компанії Facebook.

Тому сайт Edupro.Expert вирішив опублікувати власне бачення даної справи.
Насправді наслідки того, що користувачі не мали доступу до своїх акаунтів у Фейсбук, Інстаграм та Ватсап можуть бути доволі неоднозначними!
1) Наприклад, з точки зору, керованого та добре продуманого, психологічного впливу на спільноту, результат буде на 100 % протилежним до того, якого б хотіли конкуренти, чи противники Фейсбук. (Як би парадоксально це не звучало).
Адже сотні мільйонів людей (а навіть мільярди) відчули – наскільки вони залежні від даної соц-мережі. І наскільки "безпорадними вони стали" в одну мить, коли фейсбук перестав працювати. Якщо подумати, то для переважної кількості людей, Інстаграм та Фейсбук – це не тільки мессенджер. Це цілий особистий чи сімейний фотоальбом. Це добре налагоджений механізм для бізнесу. А також, це роки, вкладені у наповнення та просування свого акаунту. Багато хто, вклав "занадто багато серця" у свій особистий профіль в соц-мережі, щоб так просто з ним розлучитись.
Тому завдяки ситуації, яка склалася 4 жовтня – пан Цукерберг міг більше виграти, ніж програти; зігравши на, старому як світ, "психологічному трюку" - людина починає по справжньому цінувати щось, тільки тоді, коли вона це втрачає.
А противники, конкуренти та ЗМІ мимоволі зробили "піар", або таку собі безкоштовну рекламу для компанії.
У цьому випадку, можна висунути припущення, про те, що дана акція була свідомо спланована вищим керівництвом Фейсбук. (Особливо якщо взяти до уваги конфронтацію між Антимонопольним комітетом США та соц-мережею).
2) Проте не слід "впадати в крайнощі". Можливо ситуація була і "діаметрально протилежною". Наприклад, те що багато користувачів в одну мить "стали безпорадними", втративши доступ до своїх акаунтів - може спонукати їх відтепер "бути обережнішими" з Фейсбук, а також створити собі "на всяк випадок" акаунти в інших соц-мережах, які не належать Цукербергу.
В цьому випадку, виграти можуть такі соц-мережі як - Twitter, TikTok, ВКонтакте, Одноклассники і т.д.
З огляду на це, можна припустити, що за "системним збоєм" Фейсбук, насправді стояли конкуренти. Це до певної міри може пояснити те, чому технічний відділ компанії (до якого входять досвідчені та здібні спеціалісти) не зміг легко виправити ситуацію (та виправдовувася ситуацією з DNS, що насправді виглядає, як мінімум, підозріло).
Подумайте, також про те, наскільки в той же день, від цього виграв, наприклад, Twitter. Адже саме через нього змушені були пояснювати ситуацію керівники Фейсбук.
3) Інші варіанти, також мають право на існування. Можливо, це була звичайна хакерська атака, з якою спеціалісти Фейсбук не могли справитися. (Показавши при цьому свою незахищеність). А, в такому випадку, уявіть собі скільки персональних даних могли викрасти зловмисники.
4) А можливо, істина є у "простоті" і традиційна версія, висвітлена у ЗМІ - і є найбільш правдивою 🙃😊
Невеличке соціальне опитування
А як вважаєте ви. Що було причиною "системного збою" Facebook, WhatsApp та Instagram; та до яких наслідків це приведе? (Відповіді залишайте у коментарях)
- Помилка персоналу
- Хакерська атака
- Непередбачені технічні проблеми
- Системний збій - спричинений конкурентами (Twitter, TikTok і т.д)
- Навмисно сплановані дії вищого керівництва Facebook
- Ваша власна версія
Comments