GTM-P33T6VL ghs.googlehosted.com
top of page

Новітній підхід до освіти

Оновлено: 23 лип. 2021 р.


Курси. https://www.edupro.expert/

Яке б визначення Ви дали слову «Знання»? А «Освіта»? Перш ніж дати пряму відповідь, хочу Вам нагадати такі фрази, які побутують серед людей, як – «знання це сила», або ж «знання це зброя». Із цих висловів добре видно, наскільки великий вплив на наше життя мають точні знання з того, чи іншого предмету.

І на перший погляд, може здаватися, що мета освіти, власне і полягає в передачі знань. Але, чи такий підхід можна назвати по справжньому ефективним? Річ у тім, що знання мають властивість застарівати. Знаннями можна назвати обізнаність з тими чи іншими фактами. Проте, Ви, мабуть, погодитесь, що інтерпретація відомих фактів змінюється, йдучи в ногу із розвитком науки і техніки.

репетитор. https://www.edupro.expert/

Тому суть інноваційної освіти можна виразити фразою: «Не наздоганяти минуле, а створювати майбутнє». У кращих своїх зразках вона орієнтована на оволодіння базовими компетенціями, що дають змогу потім, в міру необхідності, набувати знання самостійно.

Простіше кажучи, Моя точка зору полягає в тому, що «учня потрібно навчити в першу чергу самостійно здобувати знання», а не подавати йому готові. Що легше – навчити людину ловити рибу, чи дати їй готову? Відповідь очевидна – другий варіант легший. Проте, що буде більш ефективним для людини і матиме більш далекосяжні наслідки? Розсудіть самі!

Профеcії майбутнього. https://www.edupro.expert/

Тому, на мою думку, завдання вчителя у сьогоднішньому суспільстві – зорієнтувати учня у великому потоці інформації, та бути із ним , коли він робитиме свої «перші кроки самоосвіти», яка триватиме впродовж всього його життя.

Такими речами як Google, Wikipedia та YouTube зараз вже нікого не здивуєш. Але для того, щоб грамотно та належно ними користуватись, потрібен хороший наставник. Це добре, що в інтернеті не існує монополії. Але памятайте, що багато статтей, на які Ви натрапите, написані «не-спеціалістами», і несуть доволі невелике професійне навантаження.

Це на жаль може привести до виховання цілого покоління «самовпевнених дилетантів». (Дилетанство - від лат. «delecto» — «насолоджую, тішу, бавлю» – заняття якою-небудь діяльністю, наприклад, наукою,— без належних знань і професійної підготовки.)

Саме тому, сьогодні освіта має бути пов’язана з практикою тісніше, ніж будь-коли раніше. Вчитель не повинен привязувати учня до якогось шкільного підручника, забороняючи користуватися відкритими інтернет ресурсами… Радше, Його завдання – стати таким собі «віртуальним наставником», який скеровує учня в правильному напрямку, допомагає розвивати аналітичне мислення і показує, як відрізняти достовірну інформацію від псевдонауки.

престижний навчальний заклад, якісна освіта. https://www.edupro.expert/

Щоб перевірити себе, чи не являюсь я жертвою стереотипів, – дайте, будь ласка, відповідь на таке просте запитання. «Яким в моєму розумінні є успішний учень»? Чи це «відмінник», який вміє добре «визубрити» історичні дати і здати контрольну роботу. (А потім – через місяць-два все забути). Чи, радше, це молода людина, - яка може «дозволити собі» забути одну-дві дати, але добре орієнтується в Історії загалом. Вона добре знає чим характеризувалася та чи інша епоха, може обгрунтовано пояснити свою точку зору з того, чи іншого питання (опираючись при цьому на достовірні джерела); «відчуває» причинно-наслідковий зв'язок між минулим і сьогоденням. І, що не менш важливо, вміє швидко знаходити потрібну інформацію.

Зрозумійте, - немає нічого поганого в тому, щоб іноді подивитися в книжку, коли забув дату. Так роблять і вчителі, і , навіть, науковці. Це подібно, до того, як хороший економіст, може іноді, при потребі, використати калькулятор. (Це нормально).

Знаєте… І, навіть, закінчивиши школу, такі молоді люди будуть повноцінними членами суспільства. Дивлячись випуски новин, вони розумітимуть, чому ті чи інші події мають місце в конкретній країні. Читаючи історичну літературу, вони, вже маючи «повну картину», просто добавлятимуть нові «пазли».

А, влаштовуючись на роботу чи спілкуючись з діловими партнерами, вони будуть просто на просто ерудованими людьми.

А найголовніше вони звертатимуться у минуле – для того, щоб чогось навчитись і дивитимуться в майбутнє щоб жити!


Роман Шабан


"Новітній центр освітніх технологій Крок"




7 comentarios


Модератор
Модератор
22 jul 2021

"Новітній центр освітніх технологій Крок", запрошує до співпраці досвідчених викладачів та педагогів. Бажаючі отримати більше інформації, натисніть на вкладку "Зв'яжіться з нами"

Me gusta

Information
Information
22 jul 2021

престижний навчальний заклад, якісна освіта
престижний навчальний заклад

Me gusta

Information
Information
22 jul 2021

Профеcії майбутнього
Профеcії майбутнього

Me gusta

Information
Information
22 jul 2021

Репетитор
Репетитор

Me gusta

Information
Information
22 jul 2021

Ви погоджуєтесь, що - сьогодні освіта має бути пов’язана з практикою тісніше, ніж будь-коли раніше?

Me gusta

© 2022 All rights reserved

bottom of page